ES paramos kvietimas „Technologinių įrenginių ir priemonių diegimas mažinant ūkinės veiklos metu į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį“.
Remiama veikla – technologinių įrenginių ir priemonių diegimas mažinant ūkinės veiklos metu į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį.
Finansuojamas technologinių įrenginių, sudarančių sąlygas sumažinti ūkinėje veikloje eksploatuojamų stacionarių taršos šaltinių į aplinkos orą išmetamų kietųjų dalelių KD2,5, azoto oksidų (NOx), nemetaninių lakiųjų organinių junginių (NMLOJ) kiekį, diegimas ar modernizavimas. Finansuotina veikla apima technologinio įrenginio keitimą mažiau taršiu, stacionaraus taršos šaltinio techninį modernizavimą: išmetamųjų dujų valymo įrangos (elektrostatinio filtro, rankovinio filtro), kurą deginančio įrenginio, jo degiklio ar ekonomaizerio, šilumogrąžos įrenginio, NMLOJ surinkimo ir regeneravimo (kondensavimo, absorbcijos), terminės ar katalizinės oksidacijos įrenginio įrengimą arba įrenginių, skirtų stacionarių neorganizuotų (išsklaidytos) NMLOJ taršos šaltinių likvidavimui (modernizuojant į kontroliuojamus organizuotus taršos šaltinius), įrengimą.
Finansavimas neteikiamas projektams, susijusiems su išmetamų teršalų kiekio mažinimu iš:
- mažesnės kaip 0,12 MW vardinės (nominalios) šiluminės galios kurą deginančių įrenginių;
- kilnojamų kurą deginančių įrenginių;
- dujinį ar skystąjį kurą deginančių įrenginių, kai toks įrenginys keičiamas nauju kietąjį kurą deginančiu įrenginiu;
- kietąjį kurą deginančių įrenginių, kai toks įrenginys keičiamas nauju kietąjį iškastinį kurą deginančiu įrenginiu;
- stacionarių taršos šaltinių, kai diegiami NMLOJ adsorbciniai (su aktyvintąja anglimi ir ceolitais) regeneravimo, biologinio valymo įrenginiai.
Tinkami pareiškėjai – ūkinę veiklą vykdantys fiziniai ir juridiniai asmenys, eksploatuojantys stacionarius oro taršos šaltinius.
Pagrindinės sąlygos:
- intensyvumas – 70%:
- didžiausia finansavimo lėšų suma – 300 000 Eur;
- projekto trukmė – 25 mėn.;
- partneriai negalimi;
- pareiškėjas Aplinkos apsaugos agentūrai turi būti pateikęs apskaitos ataskaitą ar inventorizacijos ataskaitą;
- pareiškėjas turi įsipareigoti sumažinti bent vieno išmetamo oro teršalo – kietųjų dalelių KD2,5 NOx ar NMLOJ – kiekį, palyginti su praėjusiais kalendoriniais metais išmestu kiekiu, ne mažiau kaip 25% ir nedidinti kitų teršalų išmetamo kiekio.
Tinkamos finansuoti išlaidos, padarytos ir apmokėtos nurodytu projekto išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu ir skirtos projektu įgyjamų įrenginių, jų projektavimo, transportavimo, montavimo, paleidimo ir (ar) derinimo finansavimui, kuriuos įdiegus užtikrinamas PĮP nurodytų į aplinkos orą išmetamų teršalų sumažinimas.
Netinkamos finansuoti išlaidos:
- projekto sutarties administravimo mokesčiai;
- su projekto įgyvendinimu susijusios dokumentų (pvz., galutinės veiklos ataskaitos, ilgalaikio materialaus turto įvedimo į eksploatacijos ataskaitos, poprojektiniu laikotarpiu teikiamos ataskaitos, paraiškos pakeisti TIPK leidimą ar taršos leidimą) parengimo išlaidos;
- projektą vykdančio personalo ir projekto dalyvių darbo užmokesčio išlaidos, projektą vykdančio personalo ir (ar) projekto dalyvių komandiruočių ir kelionių išlaidos;
- sukurto turto draudimo išlaidos, pastato (inžinerinio statinio) inventorizacijos ir teisinės registracijos išlaidos;
- eksperimentinių, mokslo tiriamųjų darbų išlaidos;
- eksperimentinės įrangos, laboratorinės įrangos, išskyrus įrangos, skirtos dotacijos gavėjų, kaip ūkio subjektų, aplinkos monitoringui vykdyti, įsigijimo išlaidos;
- aplinkos atkūrimo išlaidos;
- išlaidos įsigyjant įrenginius, neatitinkančius LR ar ES arba Europos ekonominės erdvės valstybių nustatytų standartų (nesertifikuotos).
Kvietimui skirta 3 328 500 Eur.
Paraiškos priimamos iki 2024 m. lapkričio 8 d.
Paraiškų atrankos būdas – konkursas.
Susisiekite ir mes padėsime įsivertinti galimybę gauti šią subsidiją!
Rašykite info@rvskonsultacijos.lt
Skambinkite +370 698 41803 arba +370 638 75249.